Uzliec pauzi plastmasai

Zinātnieki un vides draugi ceļ trauksmi, ka ik dienu saražojam ļoti daudz plastmasas atkritumu, kas nonāk apkārtējā vidē. Lai veicinātu izpratni par plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēkiem, aicinām ikvienu bērnudārzu piedalīties radošo darbu konkursā “Uzliec pauzi plastmasai!”.

Vai maz ir kāds cilvēks, kurš kaut ko nebūtu dzirdējis par to, cik pasaulē šobrīd ir daudz plastmasas. Tā mūsu ikdienā ir uz soļa – produktu iepakojumos, rotaļlietās, krāšņās ballītēs. Kas notiek, kad daudzas ikdienas lietas pēc vienreizējas lietošanas vairs nav vajadzīgas? Lai arī liela daļa nevajadzīgās plastmasas nonāk milzīgos atkritumu poligonos, daļa nonāk vienkārši dabā. Zinātnieki ir pārliecinājušies, ka plastmasa sadalās ļoti lēnām. Un ir pat vēl trakāk – plastmasa sadalās pavisam niecīgos gabaliņos, ko cilvēka acs nespēj ieraudzīt. Toties šie mikroplastmasas gabaliņi ir upēs, jūrās, augsnē. Tos apēd ne tikai zivis un cita dzīvā radība, bet arī cilvēki.

Lai veicinātu izpratni par plastmasas un mikroplastmasas kaitīgo ietekmi uz vidi un cilvēkiem, aicinām bērnudārzus piedalīties radošo darbu konkursā “Uzliec pauzi plastmasai!”.

KONKURSA NOTEIKUMI
* Izlasi bērniem pasaku “Plastmasas lietus”. Pasaku meklē ŠEIT!
* Iesūti bērnudārzā zīmētu, līmētu vai citādi veidotu darbu par pasakā “Plastmasas lietus” pausto aktualitāti.
* Darbiem ieteicams pievienot nelielas pārdomas, kas bērniem radušās pēc pasakas noklausīšanās.
* Ja ideja iesūtīta elektroniski, atsevišķi jāiesūta teksts .doc formātā un bildes .jpg formātā.
* Konkursa darbus sūtiet līdz 8. novembrim (ieskaitot) uz e-pastu audra@mammam.lv vai pa pastu ar norādi “Konkursam”. Adrese: SIA Mammām un Tētiem, Brīvības iela 40-16, LV-1050. (pasta zīmogs 8. novembris).
Pieteikumā norādi pirmsskolas izglītības iestādi, grupiņu, bērnu skaitu, kontaktinformāciju.
* Uzvarētājus noteiksim 20. novembrī.
* Uzvarētāju noteiks nodibinājuma “Fonds Mammām un Tētiem” pārstāvju veidota žūrija.